• Czcionka:
  • A
  • A+
  • A++
  • zresetuj wielkość interlinii
  • wĹ‚Ä…cz wiÄ™kszÄ… interlinie+
  • Kontrast:
  • wĹ‚acz kontrast
  • wyĹ‚acz kontrast
  • Mapa strony:
  • mapa strony

Kolory potrafią odgrywać ważną rolę w życiu człowieka.

Wiemy, że wpływają one na samopoczucie fizyczne i psychiczne. Mogą działać zarówno pozytywnie,

jak negatywnie.

Od wieków stosowano je w celach leczniczych wierząc, że właściwości barw przywrócą

równowagę w organizmie człowieka, eliminując różne dolegliwości.” (dobrysennik.pl)

Ulubione kolory mogą poprawić nastrój, ukoić nerwy, zwiększyć wydajność w szkole lub w pracy.

Postanowiliśmy przyjrzeć się im bliżej i dlatego zaplanowaliśmy kolorowy tydzień, a jego kulminacyjnym punktem będzie Festiwal Kolorów, który odbędzie się w piątek.

Każdego dnia w szkole ma dominować jeden kolor. Włóż jakiś kolorowy element garderoby, apaszkę, czapkę itp. i przyłącz się!

Poniedziałek ma utonąć w czerwieni. Czerwień kojarzy się z miłością i pasją. Domeny czerwieni to siły witalne, życie i piękno. Do najważniejszych symbolizowanych przez nią cech należą: ekstrawertyzm, odwaga, antydepresyjność, asertywność, determinacja, ciepło i wrażliwość. To będzie dobry początek tygodnia?

We wtorek ma królować kolor pomarańczowy pobudzający kreatywność, a symbolizujący otwartość, młodość i nowoczesność. Tego dnia zapraszamy chętne osoby na plac szkolny do kreatywnej zabawy na długiej przerwie.             ( Obowiązuje dystans! )

Na środę zaplanowaliśmy kolor niebieski, gdyż jest to kolor przyjaźni. A podarowanie niebieskiego kwiatu symbolizuje duże znaczenie przyjaźni dla obdarowującego. Jeśli kwiat zostanie wykonany własnoręcznie znaczenie tego gestu wzrasta jeszcze bardziej więc zachęcamy do ich wykonania i wręczania?

W czwartek chcielibyśmy przypomnieć całej społeczności szkolnej, że należy dbać o naszą planetę- tego dnia obowiązywać ma wszystkich kolor zielony.   Na korytarzu wyświetlona zostanie prezentacja dotycząca tego jak należy dbać o nasze środowisko! 

W piątek 18. 09 2020 (po 6 lekcjach) rozpocznie się Festiwal kolorów- czyli kolorowa i radosna impreza- dla chętnych!

 

DSC 0002DSC 0171IMG 20200916 131033received 2658877951017183

 

Przekierowanie na stronÄ™ Facebook