• Czcionka:
  • A
  • A+
  • A++
  • zresetuj wielkość interlinii
  • wĹ‚Ä…cz wiÄ™kszÄ… interlinie+
  • Kontrast:
  • wĹ‚acz kontrast
  • wyĹ‚acz kontrast
  • Mapa strony:
  • mapa strony
🥚🍀🌼EKO-PISANKI🥚🍀🌼 czyli o naturalnych barwnikach do jajek🐣🐣
Czy zaplanowaliście już w jaki sposób pomalujecie w tym roku Wasze pisanki? My polecamy barwniki naturalne🧅🍆🥕 , które uzyskacie z warzyw, owoców i przypraw na co dzień stosowanych w kuchni 👩‍🍳. Zobaczcie sami jak piękne i wyjątkowe mogą być Wielkanocne Jajka🌷🐣🌷.
 
Ekopisanki przygotowała p. Bogumiła Wysocka- Gudel z uczniami
11121314151617
Receptura na naturalne barwniki🌾🍃
Dany składnik (barwnik – przyprawa, warzywo, etc.) zalej wodą i odstaw na całą noc, a najlepiej na 24 godziny. Po tym czasie zagotuj i dolej 2 łyżki octu. Kiedy wywar ostygnie włóż jajka i ugotuj. Im dłużej jajko będzie w barwniku tym kolor będzie bardziej intensywny.
Do barwienia najlepiej użyć jajek śnieżnobiałych, zwłaszcza w przypadku chęci uzyskania koloru żółtego lub różowego. Po barwieniu i wystudzeniu oraz wysuszeniu pisanki można delikatnie natrzeć ściereczką posmarowaną masłem lub olejem – będą pięknie błyszczeć i uzyskają jeszcze głębszą barwę. Pamiętajcie też, że nigdy nie uzyskacie jednolitego odcienia. Czasami jajko może zabarwić się w plamki lub mieć różne stopnie zabarwienia skorupki. To sama natura, ale jakże urocza!

Przekierowanie na stronÄ™ Facebook