Strona główna 

Witamy na stronie

Zespołu Szkół Ogólnokształcących

i Zawodowych w Mońkach

Wystawa AGRO SHOW 2018
21 w rześnia uczniowie z klas technikum rolniczego, mechanizacji rolnictwa i agrotroniki oraz szkoły branżowej wybrali się na wystawę AGRO SHOW do Bednar obok Poznania. 
AGRO SHOW jest największą rolniczą wystawą plenerową w Europie na której prezentowane są najnowsze i najnowocześniejsze maszyny i urządzenia rolnicze. Na wystawie swą ofertę prezentują producenci nawozów, środków ochrony roślin, nasion, firmy z sektora finansowego i innych branż związanych z rolnictwem, dzięki czemu uczestnicy przybywający na AGRO SHOW mogą zapoznać się z kompletną ofertą środków produkcji i usług dla rolnictwa. Oprócz tego na wystawie były prezentowane pokazy na polu pokazowym w dwóch blokach:
• rolnictwo precyzyjne: rozsiewacze nawozów mineralnych i ciągniki, wyposażone w rozwiązania techniczne oraz oprogramowanie, umożliwiające realizację zadań w systemie rolnictwa precyzyjnego i współpracę z maszynami
• technika siewu zbóż w systemie uproszczonym.
Uczniowie naszej szkoły mieli okazję to wszystko zobaczyć, dopytać i wdrożyć we własnych gospodarstwach. Również odbywały się debaty min.: Agrotronik – zawód z dużymi perspektywami? Czy warto kształcić się w tym kierunku, szanse na rynku pracy? oraz imprezy towarzyszące: Konkurs Zrób Show na AGRO SHOW oraz spotkanie YouTuberów rolniczych.
Tradycyjnie podczas tegorocznej wystawy AGRO SHOW odbywały się finały konkurów organizowanych przez Polską Izbę Gospodarczą Maszyn i Urządzeń Rolniczych: Mechanik na Medal i Młody Mechanik na Medal, w którym startowali nasi uczniowie i nauczyciele. Uczniowie trzymali kciuki za uczestników z naszej szkoły.
W konkursie:
• Mechanik na Medal  - IV miejsce w Polsce zajął – p. Zbigniew Kapica,
• Młody mechanik na Medal – VI miejsce w Polsce – Mateusz Bielawiec - kl.III Mo.
Około 15.00 wyjechaliśmy w kierunku Moniek z przerwą po drodze na obiad w McDonald. Do domu dotarliśmy o północy wszyscy uśmiechnięci i zadowoleni.
Organizator wyjazdu:
Jolanta Randzio
Opiekunowie: Dariusz Buńkowski
24 września 2018

Aktualności 

Przejdź do galerii wydarzenia

Copyright ZSOiZ w Mońkach

Kontakt:

ZSOiZ w Mońkach

ul. Tysiąclecia 15

19-100 Mońki

tel. 85 716-27-38 - Liceum

tel. 85 716-27-05 - Technikum