Strona główna 

Witamy na stronie

Zespołu Szkół Ogólnokształcących

i Zawodowych w Mońkach

Wycieczka do Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu

11 czerwca uczniowie szkół zawodowych o profilu rolniczym wraz z klasą II żywienia i usług gastronomicznych udali się na wycieczkę do Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu.

Muzeum znajduje się w zespole pałacowo-parkowym z połowy XIX wieku (dawna posiadłość rodziny Starzeńskich), odbudowanym ze zniszczeń wojennych w latach 1966-1969.

Młodzież miała możliwość, pod opieką przewodnika zapoznać się ze zbiorami Muzeum, które liczą ponad 28 000 eksponatów (w tym ponad 300 maszyn i narzędzi rolniczych). Prezentowane są one zwiedzającym w 43 ekspozycjach stałych (m.in. wystawy pn. „Muzeum pisanki”, „Transport wiejski” czy "Narzędzia i instrumenty do uprawy, pielęgnacji
i użytkowania lasu").

Korzystając z pięknej pogody zwiedziliśmy Skansen Mazowiecko-Podlaski, gdzie zgromadzone zostały zabytkowe obiekty architektury drewnianej (XVIII - pocz. XX w.), ulokowane w trzech zespołach, z pełnym wyposażeniem wnętrz.

Muzeum jest Instytucją Kultury Województwa Podlaskiego. Placówka wpisana jest też do Państwowego Rejestru Muzeów Ministerstwa Kultury.

Zwiedzanie zakończyliśmy wspólnym ogniskiem, rozkoszując się pięknem otaczającej nas przyrody.

Opiekunowie:

Dorota Andraka

Jolanta Randzio

Marta Reut

 

12 czerwca 2019

Aktualności 

Przejdź do galerii wydarzenia

Copyright ZSOiZ w Mońkach

Kontakt:

ZSOiZ w Mońkach

ul. Tysiąclecia 15

19-100 Mońki

tel. 85 716-27-38 - Liceum

tel. 85 716-27-05 - Technikum