Strona główna 

Witamy na stronie

Zespołu Szkół Ogólnokształcących

i Zawodowych w Mońkach

"Wigilijne Nakrycie Stołu” – konkurs rozstrzygnięty!

Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia, we wtorek tj. 19 grudnia 2017 po raz pierwszy w Technikum w ZSOiZ w Mońkach został przeprowadzony konkurs na "Nakrycie Stołu”.

 

Celem konkursu było m.in. podniesienie poziomu kształcenia poprzez zainteresowanie uczniów doskonaleniem umiejętności, rozbudzenie inicjatywy i pomysłowości poprzez prezentację stołów, a także rozwijanie kreatywnego myślenia. W konkursie udział wzięło 5 dwuosobowych zespołów składających się z uczennic z klas II – IV o kierunkach kształcenia technik hotelarstwa i technik żywienia i usług gastronomicznych. Zadaniem każdego zespołu było przygotowanie i prezentacja stołu o tematyce wigilijnej dla 2 osób.

 

Prawidłowość nakrycia stołu i standard obsługi oceniało specjalnie powołane jury w składzie: Justyna Lechocińska –Szorc - menager w Ośrodku „Bartlowizna” w Goniądzu, Mariusz Ciołko – właściciel restauracji „Villa Regent” w Tykocinie oraz Barbara Kuprel – kierownik Oddziału dla Dzieci i Młodzieży Biblioteki Publicznej w Mońkach.

 

Zdaniem jury najlepiej zaprezentowały się: Karolina Skutnik i Marta Szklarzewska z klasy IV Tgż – I miejsce, następnie Agata Kakareko i Katarzyna Olszyńska z klasy II Thot - zajmując II miejsce oraz Katarzyna Bielska i Karolina Olszyńska z klasy III Tgż - III miejsce. Po zakończonym konkursie zostały wręczone nagrody i dyplomy.

 

Serdecznie dziękujemy zaproszonym jurorom za poświęcony nam czas, obiektywną ocenę pracy uczniów, a także za cenne uwagi dotyczące współczesnych standardów nakrywania stołu. Cenimy sobie współpracę z przedsiębiorcami, którzy chętnie dzielą się swoją fachową wiedzą i doświadczeniem. Wierzymy, że nasi uczniowie bardzo wiele zyskają na udziale w takich formach doskonalenia umiejętności, a merytoryczne uwagi specjalistów potraktują jak wskazówkę w dążeniu do perfekcjonizmu.

 

Koordynatorzy konkursu: Teresa Mlejnek –Dylewska i Agnieszka Jakowuk

 

20 grudnia 2017

Aktualności 

Przejdź do galerii wydarzenia

Copyright ZSOiZ w Mońkach

Kontakt:

ZSOiZ w Mońkach

ul. Tysiąclecia 15

19-100 Mońki

tel. 85 716-27-38 - Liceum

tel. 85 716-27-05 - Technikum