Copyright ZSOiZ w Mońkach

RODO 

Informacja o przetwarzaniu danych osobowych z tłumaczeniem na język migowy TUTAJ >>>>>

Strona główna 

Witamy na stronie

Zespołu Szkół Ogólnokształcących

i Zawodowych w Mońkach

Warsztaty w Centrum Chemii w Małej Skali w Toruniu

 23 września piętnastu uczniów Liceum Ogólnokształcącego w Mońkach wyjechało do Torunia w celu wzięcia udziału w warsztatach prowadzonych przez niesamowite osobowości - założycieli Centrum Chemii w Małej Skali. Młodzież wykonała szereg doświadczeń pozwalających zapoznać się
z techniką SSC (small – scale chemistry)
, która zmienia sposób patrzenia na chemię. Uczniowie przekonali się, że do wykonania wielu doświadczeń nie potrzeba skomplikowanej aparatury chemicznej, czy też specjalnych odczynników. Czasem wystarczą jedynie produkty wykorzystywane przez nas w życiu codziennym. Podczas zajęć każdy uczeń samodzielnie wykonał doświadczenia pozwalające lepiej zrozumieć istotę wielu zjawisk oraz reakcji chemicznych. Warsztaty zakończone zostały fascynującym pokazem chemicznym, wykonanym bezpośrednio przez naszych uczniów.

Udział w zajęciach połączony został z wycieczką po magicznym grodzie Kopernika. Na uczniów oprócz zwiedzania pięknego Torunia czekał szereg dodatkowych atrakcji m.in. rejs statkiem po Wiśle czy możliwość samodzielnego przygotowania i wypieku słynnych pierników toruńskich.

Z całą pewnością w przyszłości znowu odwiedzimy malowniczy Toruń i Centrum Chemii w Małej Skali.

Organizator: Dorota Andraka

 

 

25 września 2019

aktualności