Strona główna 

Witamy na stronie

Zespołu Szkół Ogólnokształcących

i Zawodowych w Mońkach

W drodze po certyfikat języka niemieckiego- najwytrwalsi dotarli do Gdańska.

W sobotę 9 czerwca o świcie wyruszyliśmy na podbój Trójmiasta. Naszym celem było nie tylko zwiedzanie, ale przede wszystkim zdobycie Goethe-Zertifikat A2 Fit in Deutsch. Przygotowywaliśmy się do tego przez 8 miesięcy. Certyfikaty Goethe-Institut są uznawane na całym świecie i cieszą się najwyższym prestiżem, umożliwiają podjęcie studiów na niemieckich uczelniach, dają kolejne atuty na rynku pracy, poświadczają znajomość języka niezależnie od narodowych programów nauczania, ocen i systemów szkolnictwa. Trud i systematyczna praca opłaciły się:) Nasi uczniowie (licealiści z klas II) zdali egzamin rewelacyjnie i mają teraz satysfakcję, że są wśród najlepszych znawców języka niemieckiego na poziomie A2!

   Nie mogliśmy też nie skorzystać z okazji i świetnej pogody :) Brzegiem morza dotarliśmy z Gdyni Orłowa do Sopotu wdychając jod :), odprężając się przy kojącym szumie Morza Bałtyckiego i rozkoszując niesamowitymi widokami. Zdobyliśmy Latarnię Morską w Sopocie (wysokość 42,5m) i zachwycaliśmy się Starówką w Gdańsku. Odważni :) dotarli na Westerplatte.

   Uczestnikom wycieczki dziękuję za chwile radości i gratuluję z całego serca wyników. Za  zdjęcia dziękuję Ewelinie Kuleszy. Życzę dalszych sukcesów. Deutsch ist doch nicht so kompliziert :)

Opiekun: Alicja Jurkun

17 czerwca 2018

Aktualności 

Przejdź do galerii wydarzenia

Copyright ZSOiZ w Mońkach

Kontakt:

ZSOiZ w Mońkach

ul. Tysiąclecia 15

19-100 Mońki

tel. 85 716-27-38 - Liceum

tel. 85 716-27-05 - Technikum