Copyright ZSOiZ w Mońkach

RODO 

Informacja o przetwarzaniu danych osobowych z tłumaczeniem na język migowy TUTAJ >>>>>

Strona główna 

Witamy na stronie

Zespołu Szkół Ogólnokształcących

i Zawodowych w Mońkach

W Centrum Nauki Kopernik w Warszawie

19 czerwca- tuż po odebraniu świadectw, 48 uczniów z klas I i II Liceum Ogólnokształcącego wyjechało do Warszawy. Był to ostatni wyjazd edukacyjne w tym roku szkolnym, zrezliazowany w ramach projetku "Wymagane Kompetencje". 

Program wycieczki obejmował : 

- zwiedzanie Centrum Nauki Kopernik

- seans filmowy w Planetarium

- spacer bulwarami wiślanymi

- zwiedzanie Starówki

 

Mieliśmy możliwość zwiedzania jednego z największych w Europie centrów nauki. Ekspozycja podzielona jest na sześć interdyscyplinarnych galerii z ponad 450 eksponatami. Tu muzyka idzie ramię w ramię z biologią, a matematyka z architekturą. Nauka wchodzi w świat emocji, a różnorodność eksponatów zgromadzonych na kilku tysiącach metrów kwadratowych stwarza przestrzeń, w której każdy ma szansę dokonać odkrycia.

 

W Planetarim obejrzeliśmy film „Na Skrzydłach marzeń” w technologii 3D. Mogliśmy odkryć wielką tajemnicę latania z Leonardem da Vinci, braćmi  Montgolfier, braćmi Wright i innymi pionierami lotnictwa. Uczestniczyliśmy w niezwykłej przygodzie z nauką i historią lotnictwa, pozwalającą szybować balonem, sterowcem, samolotem, a nawet mogliśmy się wznieść  w kosmos do stacji kosmicznej i polecieć rakietą.

Niezapomnianym punktem wycieczki był spacer bulwarami wiślanymi i relaks na pięknej warszawskiej Starówce.

Koordynator wyjazdu: Agata Szpyruk

opiekunowie: Maria Szorc, Malgorzata Sawoń

26 czerwca 2019

Aktualności 

Przejdź do galerii wydarzenia