Strona główna 

Witamy na stronie

Zespołu Szkół Ogólnokształcących

i Zawodowych w Mońkach

Projekt edukacyjny w LO w Mońkach- "Niepodległa literacka-śladami Norwida”  

W dniach 5-9 listopada 2018 r. w LO im. C. K. Norwida w ZSOiZ w Mońkach odbył się projekt ,,Razem dla Edukacji” zorganizowany przez Wspólnotę Polską i sfinansowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Monieckie liceum i Polska Szkoła Społeczna działająca przy ZPB w Brześciu na Białorusi, realizowali część pierwszą projektu edukacyjnego ,,Niepodległa literacka- śladami Norwida”. 54-osobowa grupa uczestniczyła w zajęciach z zakresu twórczej animacji –temat przewodni ,,Wolność” oraz w warsztatach: ,,Polskie drogi do niepodległości z pieśnią patriotyczną” ( Maria Szorc ), ,,Wielcy ludzie i ich idee w twórczości C. K. Norwida” (W. Magnuszewska), ,,Wybitni polscy naukowcy i ich dokonania w okresie II Rzeczypospolitej” (A. Szpyruk. M. Dąbrowska).

Najatrakcyjniejszym punktem projektu były liczne wycieczki. W dworku w Głuchach-miejscu urodzenia Norwida- uczestnicy poznali historię rodu tego wielkiego wieszcza romantyzmu (lekcja muzealna ,,Głuchy-tam, gdzie przeszłość przeplata się z teraźniejszością”). W Muzeum Narodowym w Warszawie  zachwyciła wszystkich wystawa ,,Krzycząc: Polska!”. Kolejny dzień projektu to zwiedzanie Szlaku Królewskiego w magicznym Krakowie i dodatkowo, Komnat Reprezentacyjnych na Wawelu. Niezapomnianym dla wszystkich przeżyciem było zwiedzanie obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau (Oświęcim-Brzezinka). Zwieńczenie projektu to akademia patriotyczna w LO w Mońkach z okazji 100. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości, na którą złożyły się: prezentacja multimedialna- rys historyczny święta oraz wiersze recytowane przez monieckich uczniów i młodzież z Brześcia przeplatane pięknymi pieśniami patriotycznymi.

 

Opiekunowie projektu Maria Szorc (koordynator) i Wiesława Magnuszewska dziękują Starostwu Powiatowemu w Mońkach za wsparcie w realizacji projektu.

15 listopada 2018

Aktualności 

Przejdź do galerii wydarzenia

Copyright ZSOiZ w Mońkach

Kontakt:

ZSOiZ w Mońkach

ul. Tysiąclecia 15

19-100 Mońki

tel. 85 716-27-38 - Liceum

tel. 85 716-27-05 - Technikum