Strona główna 

Witamy na stronie

Zespołu Szkół Ogólnokształcących

i Zawodowych w Mońkach

Nie tylko teoria...

Młodzież w Liceum uczy się nie tylko teorii. Właśnie zakończyliśmy cykl wyjść do Centrum Leczenia Bólu w Mońkach. Podczas zajęć uczniowie mieli możliwość zapoznać się z pracą szpitala od przysłowiowej kuchni.

Podczas zajęć oglądaliśmy przebieg operacji, mogliśmy wejść na blok operacyjny, izbę przyjęć, do laboratorium. Młodzież samodzielnie wykonywała oznaczenia grup krwi, szycie chirurgiczne.

A oto relacje uczestników:

 

Moim zdaniem zajęcia laboratoryjne, na które uczęszczałam z moją klasą, były bardzo ciekawe. Dowiedziałam się wielu interesujących rzeczy, o których nie miałam nawet pojęcia, że istnieją. Do tej pory sale, blok operacyjny, narzędzia itp. można było zobaczyć w serialach lub będąc pacjentem szpitala. Te zajęcia dają młodzieży możliwość poznania zawodu, pomagają również w wyobrażeniu sobie przyszłej pracy. Wizyty w Centrum Leczenia Bólu na pewno mi pomogły, ponieważ już wiem, że chcę być pielęgniarką.

Wiktoria- uczennica liceum

 

Przez 3 miesiące klasa 1pC brała udział w zajęciach w Regionalnym Centrum Leczenia Bólu. Byliśmy na bloku operacyjnym, w izbie przyjęć i w laboratoriach. Udział w zajęciach umożliwił nam obserwację pracy lekarzy i innych specjalistów. Uważam, że były one bardzo udane i pomocne, ponieważ poszerzyły moją wiedzę z kierunku, który mnie interesuje.

Krystyna

 

Opiekun zajęć: Aneta Koprowska

 

 

 

 

 

 

 

09 grudnia 2019

aktualności

Copyright ZSOiZ w Mońkach

Kontakt:

ZSOiZ w Mońkach

ul. Tysiąclecia 15

19-100 Mońki

tel. 85 716-27-38 - Liceum

tel. 85 716-27-05 - Technikum