Strona główna 

Witamy na stronie

Zespołu Szkół Ogólnokształcących

i Zawodowych w Mońkach


Szanowni Państwo, 
Liceum Ogólnokształcące im. C.K. Norwida w Mońkach przystąpiło do realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa i otrzymało dotację –15 tysięcy złotych, na zakup nowości wydawniczych oraz książek służących realizacji podstawy programowej kształcenia ogólnego. Głównym celem programu jest zainteresowanie młodych ludzi książką i czytaniem.
Nie ulega wątpliwości, że rola Rodziców w rozwijaniu zainteresowań czytelniczych dziecka jest ogromna. To dom rodzinny jest miejscem pierwszego kontaktu z książką. Jeżeli od najmłodszych lat uda nam się zaszczepić dzieciom nawyk czytania, będzie to procentowało w ich dorosłym życiu. Czytanie książek stymuluje rozwój umysłowy, rozwija pamięć, wrażliwość i wyobraźnię, zapobiega uzależnieniu od komputera czy telewizji.
Szanowni Państwo, pamiętajmy - nie rodzimy się z potrzebą czytania, tę potrzebę nabywamy z biegiem lat. Nawyk czytania i chęć sięgania po książkę możemy kształtować także u młodzieży. Mam nadzieję, że przedsięwzięte przez nas działania będą temu służyły, a książki staną się nieodzownym elementem życia naszych uczniów.

Program edukacyjny dla uczniów Liceum Ogólnokształcącego w Mońkach
Liceum Ogólnokształcące
 im. C.K. Norwida w Mońkach przystąpiło do realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa i otrzymało dotację –15 tysięcy złotych, na zakup nowości wydawniczych oraz książek służących realizacji podstawy programowej kształcenia ogólnego.

 Głównym celem programu jest zainteresowanie młodych ludzi książką i czytaniem. 

o programie:

informacje

wydarzenia promujące czytelnictwo

projekty edukacyjne

List otwarty do Rodziców:
11 maja 2020
Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele Liceum Ogólnokształcące im. C.K. Norwida w Mońkach przystąpiło do realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa i otrzymało dotację –15 tysięcy złotych, na zakup nowości wydawniczych oraz książek
14 maja 2020
Biblioteka LO zaprasza do udziału w konkursie promującym literaturę. Pochwal się tym co czytasz!  Napisz krótką recenzję książki, poleć ją innym. Przyślij tekst na adres: dorota.szydlowska@zsmonki.pl do 31 maja 2020r.
Zapraszam na wirtualną wystawę poświęconą współczesnej ilustracji literatury fantasy. 
Wszystkie książki możecie wypożyczyć z biblioteki liceum. 
Mam nadzieję, że po nie sięgniecie!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   WIRTUALNA WYSTAWA

Copyright ZSOiZ w Mońkach

Kontakt:

ZSOiZ w Mońkach

ul. Tysiąclecia 15

19-100 Mońki

tel. 85 716-27-38 - Liceum

tel. 85 716-27-05 - Technikum