Copyright ZSOiZ w Mońkach

RODO 

Informacja o przetwarzaniu danych osobowych z tłumaczeniem na język migowy TUTAJ >>>>>

Strona główna 

Witamy na stronie

Zespołu Szkół Ogólnokształcących

i Zawodowych w Mońkach

Młodzi programiści z liceum opracowali własną aplikację!

Trzech uczniów klasy 2 Dp LO - Michał Sołowiej, Dominik Cegłowski i Kornel Świerzbiński wzięło udział (drużynowo) w V edycji Ogólnopolskiego Konkursu Programistycznego Hackathon Hack Heroes, organizowanego przez Fundację Media 3.0 we współpracy z SAP SE, pod honorowym patronatem Ministerstwa Cyfryzacji tworząc własną aplikację.

Oto co na temat swojej aplikacji napisali jej autorzy:

"… kiedy usłyszeliśmy temat aplikacji "zdrowie" od razu pomyśleliśmy o aktualnej pandemii i wszystkim co z nią związane, uznaliśmy że bezpośrednio temat zdrowia podejmie większość osób biorących udział w konkursie i żeby być bardziej oryginalni postawiliśmy na zanieczyszczenia powietrza, bo to jest poważny problem o którym nie można zapominać nawet podczas epidemii. Nasza aplikacja zbiera dane z czujników w większości regionów Polski i w prosty, przyjemny dla użytkownika sposób pozwala mu na sprawdzenie aktualnego stanu zanieczyszczenia powietrza w dużych miastach i ich okolicach. Aplikacja również pokazuje krótkie spersonalizowane wiadomości zachęcające do ruchu na świeżym powietrzu lub ostrzegające o zagrożeniach związanych ze złym jego stanem.."

 

To pierwsze starcie naszych młodych programistów z opracowywaniem własnej aplikacji na telefon komórkowy. Mamy nadzieję, że Jury konkursu spodoba się koncepcja i wykonanie programu.

Życzymy powodzenia!

 

Opiekunem drużyny jest p. Jacek Dojnikowski

05 listopada 2020

aktualności