Strona główna 

Witamy na stronie

Zespołu Szkół Ogólnokształcących

i Zawodowych w Mońkach

Masz prawo do mediacji

18 października  przypada Międzynarodowy Dzień Mediacji.  W tym dniu pracownicy monieckiej Policji wspólnie z mediatorem sądowym przy Sądzie Rejonowym w Białymstoku przeprowadzili spotkanie z licealistami z Moniek na temat mediacji, w ramach trwającego właśnie w Polsce tygodnia mediacji.

 

Uczniowie mieli rzadką okazję zapoznać się z metodami pracy mediatora sądowego oraz sposobem wykorzystywania mediacji w konfliktach rówieśniczych. Specjalnie zorganizowane przez mediatora scenki cieszyły się dużym zainteresowaniem uczniów. Spotkanie te miało na celu przekazanie tajników konstruktywnego rozwiązywania problemów, a tym samym zapobiegania agresji i przemocy wśród młodzieży. Poruszone zostały tematy dotyczące między innymi praktycznego zastosowania instytucji mediacji w pracy organów wymiaru sprawiedliwości oraz przedstawiono zalety i ograniczenia związane z wdrażaniem procedury mediacyjnej w postępowaniu prowadzonym przez Policję.

 

Spotkanie było też dobrą okazją do omówienia poszczególnych etapów doboru do służby osobom zainteresowanym wstąpieniem do Policji.

Źródło: KPP w Mońkach

 

25 października 2018

aktualności

Copyright ZSOiZ w Mońkach

Kontakt:

ZSOiZ w Mońkach

ul. Tysiąclecia 15

19-100 Mońki

tel. 85 716-27-38 - Liceum

tel. 85 716-27-05 - Technikum