Strona główna 

Witamy na stronie

Zespołu Szkół Ogólnokształcących

i Zawodowych w Mońkach

Konkurs I know America, edycja 2019. Wygraj indeks na studia!

Fundacja Wspomagania Wsi i Ośrodek Studiów Amerykańskich Uniwersytetu Warszawskiego we współpracy z Ambasadą Amerykańską w Polsce zapraszają młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych do wzięcia udziału w konkursie „I Know America” (konkurs wiedzy o Ameryce).

Jest to trzyetapowy internetowy konkurs wiedzy dla uczniów szkół średnich w wieku 16-18 lat.

Etap I

W pierwszym etapie uczniowie, po zarejestrowaniu się na stronie konkursu, odpowiadają na 40 pytań w języku polskim i 40 pytań w języku angielskim. Pytania mają formę testu wielokrotnego wyboru, obejmującego takie dziedziny jak kultura, popkultura, historia, amerykański system polityczny, bieżąca sytuacja społeczno-gospodarcza, stosunki polsko-amerykańskie, system edukacji, geografia, „słynne cytaty”, sport. Liczbę prawidłowych odpowiedzi liczy komputer.

Etap II

60 uczestników pierwszego etapu, którzy uzyskają najwięcej punktów, zakwalifikuje się do drugiego etapu, który będzie polegał na napisaniu eseju (po polsku), na jeden z 15 tematów.

Etap III

15 autorów najlepszych esejów przechodzi do trzeciego etapu, który odbywa się w Warszawie. Jednym z jego elementów jest rozmowa z komisją złożoną z recenzentów esejów oraz przedstawicieli Ambasady Amerykańskiej i Fundacji Wspomagania Wsi.

 

Wśród nagród głównych znajdują się trzy indeksy na studia I stopnia w Ośrodku Studiów Amerykańskich Uniwersytetu Warszawskiego.

Kolejną nagrodą jest miesięczny staż w Amerykańskiej Izbie Handlowej w Warszawie. Stażysta dostanie też nagrodę pieniężną w wysokości 1500 zł na dofinansowanie kosztów utrzymania w Warszawie. Wszyscy laureaci otrzymają dyplomy oraz książki.

 

Warto przeczytać informacje znajdujące się w zakładce  „Dla uczestników”, gdzie znajdziecie m.in. informacje dotyczące rejestracji, harmonogram konkursu oraz ciekawe lektury.

 

Katarzyna Mońko

 

10 września 2018

aktualności

Copyright ZSOiZ w Mońkach

Kontakt:

ZSOiZ w Mońkach

ul. Tysiąclecia 15

19-100 Mońki

tel. 85 716-27-38 - Liceum

tel. 85 716-27-05 - Technikum