Zespołu Szkół Ogólnokształcących

i Zawodowych w Mońkach

Koniec sezonu siatkarskiego

Zakończyły się zmagania naszych siatkarek i siatkarzy w najdłuższym sezonie 2017/2018.

Pierwsi z parkietu zeszli chłopcy, którzy zajęli IV miejsce w Klubowych Mistrzostwach województwa juniorów reprezentując GIM-NET Mońki. Młodsze koleżanki z Olimpika  wywalczyły srebrne medale w kategorii kadetek.

W maju swoje rozgrywki zakończyły halowe reprezentacje  szkoły. Chłopcy walczyli w tym roku ze zmiennym szczęściem i zakończyli zmagania na VIII miejscu. Lepiej wiodło się drużynie dziewcząt. W fazie zasadniczej na 11 rozegranych spotkań straciły tylko dwa sety. Pokonały nasze odwieczne rywalki z ZSR CKP Białystok 2:1. W maju rozegrano finał licealiady, w którym wystąpiły cztery najlepsze zespoły ligi. Masze dziewczęta w bezpośredniej  walce o złoto ostatecznie uległy koleżankom z   ZSR CKP Białystok. Jest więc srebro. No cóż złoto? Może za rok.

Hala ustąpiła rozgrywki plażowiczom. Juniorki A. Dębowska/ A Pawelska w rozgywkach klubowych zdobyły I miejsce, J. Januszewska/A.Zyskowska II,   a  M. Dąbrowska/ E.Świerzbińska III.

W kadetce A. Pawelska / W. Omielan  wygrały rywalizację, a M. Dąbrowska/ E.Świerzbińska były trzecie.

Juniorzy Michał Minkiewicz i Kacper Zalewski wywalczyli ZŁOTO.

Jako ostatnie ruszyły zawody Licealiady w plażówce. Zawody odbyły się na boiskach OSiR-u w Suwałkach. Nasze dziewczyny w składzie: Aleksandra Dębowska, Julia Januszewska, Aleksandra Pawelska wywalczyły ZŁOTO, a chłopcy Michał Minkiewicz, Kacper Zalewski, Konrad Łapiński po niesamowicie zaciętych meczach BRĄZ.

Wszystkim zawodniczkom i zawodnikom serdecznie gratuluję, dziękuję za ciężką  i owocną współpracę.