Strona główna 

Witamy na stronie

Zespołu Szkół Ogólnokształcących

i Zawodowych w Mońkach

Konferencja wychowawców oraz młodziezowych rad internatów i burs

W dniach 1-2.03.2019r. w Internacie ZSOiZ w Mońkach odbyła się konferencja zorganizowana przez CEN w Białymstoku oraz Towarzystwo Internatów i Burs dla wychowawców, kierowników oraz przedstawicieli samorządów placówek, młodzieżowych rad internatów i burs. Temat konferencji to: „Wolontariat jako jedna z form organizacji czasu wolnego wychowanków internatów i burs szkolnych”

 

Uczestników konferencji powitali a następnie zaprezentowali  naszą szkołę i internat  Dyrektor Krzysztof Falkowski i Kierownik Dorota Filewicz.

Swoimi doświadczeniami dotyczącymi wolontariatu w społeczności lokalnej podzieliła się p. Anna Porębska, Prezes Fundacji na rzecz Rozwoju Powiatu Monieckiego.

P. Ewa Górska, Prezes Towarzystwa Internatów i Burs omówiła rolę internatu i bursy szkolnej w kształtowaniu postaw prospołecznych i obywatelskich młodzieży.

 

Młodzież reprezentująca poszczególne placówki zaprezentowała działalność wolontariatu w swoich internatach i bursach.

Odbyły się również zajęcia warsztatowe dla młodzieży: „Sprawdź czy jesteś kreatywnym wolontariuszem” prowadzone przez wychowawczynie Jolantę Łopuch i Agnieszkę Kuczyńską z Internatu ZSOiZ w Mońkach oraz „Razem możemy więcej. Planowanie i organizacja pracy wolontariatu w internacie” prowadzone przez p. Bożenę Sarosiek z Internatu ZSHE w Białymstoku.

Wychowankowie wzięli też udział w zajęciach plastycznych z p. Anną Małgorzatą Sienkiewicz z Internatu ZSOiZ w Mońkach podczas których nauczyli się wykonywać wielkanocne zajączki.

 

Konferencja była świetną okazją do wymiany doświadczeń, poglądów i pomysłów dotyczących pracy wolontariatu w internatach i bursach.

04 marca 2019

Aktualności 

Przejdź do galerii wydarzenia

Copyright ZSOiZ w Mońkach

Kontakt:

ZSOiZ w Mońkach

ul. Tysiąclecia 15

19-100 Mońki

tel. 85 716-27-38 - Liceum

tel. 85 716-27-05 - Technikum