Copyright ZSOiZ w Mońkach

RODO 

Informacja o przetwarzaniu danych osobowych z tłumaczeniem na język migowy TUTAJ >>>>>

Strona główna 

Witamy na stronie

Zespołu Szkół Ogólnokształcących

i Zawodowych w Mońkach

Kolorowy tydzień w LO

Na dobry początek roku szkolnego mamy dla Was propozycję: zapraszamy na Kolorowy Tydzień w LO, czyli cały tydzień na wesoło!

 

„Kolory potrafią odgrywać ważną rolę w życiu człowieka.

Wiemy, że wpływają one na samopoczucie fizyczne i psychiczne. Mogą działać zarówno pozytywnie,

jak negatywnie.

Od wieków stosowano je w celach leczniczych wierząc, że właściwości barw przywrócą

równowagę w organizmie człowieka, eliminując różne dolegliwości.” (dobrysennik.pl)

Ulubione kolory mogą poprawić nastrój, ukoić nerwy, zwiększyć wydajność w szkole lub w pracy.

Postanowiliśmy przyjrzeć się im bliżej i dlatego zaplanowaliśmy kolorowy tydzień, a jego kulminacyjnym punktem będzie Festiwal Kolorów, który odbędzie się w piątek.

Każdego dnia w szkole ma dominować jeden kolor. Włóż jakiś kolorowy element garderoby, apaszkę, czapkę itp. i przyłącz się!

 

Poniedziałek ma utonąć w czerwieni. Czerwień kojarzy się z miłością i pasją. Domeny czerwieni to siły witalne, życie i piękno. Do najważniejszych symbolizowanych przez nią cech należą: ekstrawertyzm, odwaga, antydepresyjność, asertywność, determinacja, ciepło i wrażliwość. To będzie dobry początek tygodnia😊

We wtorek ma królować kolor pomarańczowy pobudzający kreatywność, a symbolizujący otwartość, młodość i nowoczesność. Tego dnia zapraszamy chętne osoby na plac szkolny do kreatywnej zabawy na długiej przerwie.             ( Obowiązuje dystans! )

Na środę zaplanowaliśmy kolor niebieski, gdyż jest to kolor przyjaźni. A podarowanie niebieskiego kwiatu symbolizuje duże znaczenie przyjaźni dla obdarowującego. Jeśli kwiat zostanie wykonany własnoręcznie znaczenie tego gestu wzrasta jeszcze bardziej więc zachęcamy do ich wykonania i wręczania😊

W czwartek chcielibyśmy przypomnieć całej społeczności szkolnej, że należy dbać o naszą planetę- tego dnia obowiązywać ma wszystkich kolor zielony.   Na korytarzu wyświetlona zostanie prezentacja dotycząca tego jak należy dbać o nasze środowisko! 

 

Wśród wszystkich, którzy dołączą do naszej zabawy zostaną wylosowane drobne upominki! Kiedy? Będziecie obserwowani 😊 więc bądźcie czujni.

 

W piątek 18. 09 2020 (po 6 lekcjach) rozpocznie się Festiwal kolorów- czyli kolorowa i radosna impreza- dla chętnych!

Na początek klasy I, następnie zapraszamy klasy II itd.

Ze względów bezpieczeństwa musimy to zrobić oddzielnie.

 

UWAGA! Jeśli chcesz wziąć udział w Festiwalu kolorów musisz sam zakupić lub wykonać swój „kolorowy proszek”/”proszek holi”.

Dla ułatwienia podajemy przykładowy link: https://www.youtube.com/watch?v=3sSIzeEArh8

 

Nie możesz też zapomnieć o zabezpieczeniu swojego ubrania lub włożeniu tego już niepotrzebnego- może być spisane na straty😊.

 

Ze względów bezpieczeństwa musicie zachować dystans! Pamiętajcie po zakończeniu zabawy nie ma już wstępu do budynku szkoły aby uniknąć bałaganu 😊

 

Więcej szczegółowych informacji: Katarzyna Mońko

08 września 2020

aktualności