Copyright ZSOiZ w Mońkach

RODO 

Informacja o przetwarzaniu danych osobowych z tłumaczeniem na język migowy TUTAJ >>>>>

Strona główna 

Witamy na stronie

Zespołu Szkół Ogólnokształcących

i Zawodowych w Mońkach

Klasy biologiczno- chemiczne na wystawie Body Worlds w Warszawie

11 stycznia 2019 r. klasy biologiczno-chemiczne pojechały na wycieczkę do Warszawy. Na początku odwiedziliśmy Politechnikę Warszawską - gmach Technologii Chemicznej, gdzie przedstawiono nam ofertę edukacyjną. Zwiedziliśmy trzy katedry – polimerów, materiałów wysokoenergetycznych (wybuchy) i ceramiki. Następnie udaliśmy się na Uniwersytet Warszawski, na Wydział Chemii, gdzie uczestniczyliśmy w warsztatach z tej dziedziny nauki, na których np.: jedliśmy chrupki kukurydziane z ciekłym azotem, w wyniku czego… - sprawdźcie na zdjęciach; zobaczyliśmy jak suchy lód zachowuje się w kontakcie z włosami;  obserwowaliśmy reakcję ciekłego azotu w zetknięciu z naszymi dłońmi i  wiele innych widowiskowych oddziaływań.

 

Następnym punktem naszej wycieczki była światowa wystawa Body Worlds w Pałacu Kultury, na której mogliśmy przeanalizować każdy poszczególny etap życia człowieka. Niezapomniane wrażenia, które nie są dla osób o słabych nerwach, ponieważ eksponatami byli ludzie, którzy przed śmiercią wyrazili zgodę na oddanie swoich ciał do celów naukowych. Dzięki temu mogliśmy się dokładnie przypatrzeć jak wygląda ludzki szkielet, tkanki czy unerwienie poszczególnych organów. Jako klasy biologiczno – chemiczne dużo wynieśliśmy z wystawy - bliżej poznaliśmy budowę naszego ciała oraz jego anatomię.

 

Wycieczkę zakończyliśmy wizytą w McDonaldzie i usatysfakcjonowani z wyjazdu  wróciliśmy do naszych domów. Opiekunowie p.A.Brozio, p.M.Dąbrowska, p.K.Kryńska

Opracowały:

Emilia Dziekońska,

Zuzanna Wiszowata kl. II c

15 stycznia 2019

Aktualności 

Przejdź do galerii wydarzenia