Strona główna 

Witamy na stronie

Zespołu Szkół Ogólnokształcących

i Zawodowych w Mońkach

Klasa I humanistyczno-medialna z wizytą w Radiu Białystok

5.03.2019 r. młodzież klasy I B - profil humanistyczno-medialny - skorzystała z możliwości i zwiedziła siedzibę rozgłośni Radia Białystok. Pani Grażyna Kacperczyk - Hryszko z działu marketingu oprowadziła młodzież po siedzibie radia, pokazała i zapoznała ze specyfiką dziennikarstwa radiowego. Pani przewodnik przybliżyła młodzieży również historię radia.

Osoby, które wiążą swoją przyszłość z radiem, mogły przyjrzeć się pracy dziennikarza radiowego, wymagającej ogromnej wiedzy, operowania poprawną polszczyzną, doskonałą dykcją. Niezwykle ciekawym doświadczeniem było obserwowanie prezentowania wiadomości w audycji „na żywo”.

Po takiej dawcę emocji wszyscy udali się do Galerii Białej na ostatni punkt wycieczki - była nim emisja filmu "Green Book", mądrego amerykańskiego komediodramatu wyróżnionego aż trzema Oscarami, opowiadającego o przyjaźni pianisty Dona Shirleya i jego kierowcy oraz ochroniarza.

Bogatsi o nowe doświadczenia, zintegrowani, w pozytywnych nastrojach i nieco zmęczeni uczestnicy wyjazdu powrócili do Moniek, uzyskując kolejną dawkę wiedzy kulturoznawczej.

 

 

Organizator wyjazdu: p. Katarzyna Nazaruk

Opiekun: p. Maria Szorc

07 marca 2019

Aktualności 

Przejdź do galerii wydarzenia

Copyright ZSOiZ w Mońkach

Kontakt:

ZSOiZ w Mońkach

ul. Tysiąclecia 15

19-100 Mońki

tel. 85 716-27-38 - Liceum

tel. 85 716-27-05 - Technikum