22 lutego 2019
-pod takim tytułem odbył się konkurs rozwiązywania krzyżówek panoramicznych .    W ramach aktywizacji młodzieży do pożytecznego sposobu spędzania czasu w bibliotece i korzystania  z jej zasobów, zmobilizowaliśmy  uczniów do udziału w konkurencjach wymagających wysiłku umysłowego.
20 lutego 2019
Biblioteka Technikum zaprasza wszystkich uczniów do udziału w konkursie "Krzyżówkowy Zawrót Głowy", który odbędzie się 21 lutego 2019r. na czwartej godzinie lekcyjnej. Do rywalizacji zapraszamy dwuosobowe delegacje z wszystkich klas.  Szczegóły tutaj >>>>

Strona główna 

Witamy na stronie

Zespołu Szkół Ogólnokształcących

i Zawodowych w Mońkach

BIBLIOTEKA Technikum i Szkoły Branżowej

ZAPRASZAMY

poniedziałek- piątek

8.00-14.00

lektury szkolne

czasopisma

bibliotekarz POLECA!

konkurs "Czytam sobie w szkole"

Rozgrywki w minigolfa

Dzięki pracy porządkowej uczniów klasy II TR pod nadzorem p.Buńkowskiego na szkolnym polu minigolfowym możliwe było rozgrywanie gier wstępnych, treningowych przygotowujących do turnieju wiosennego, w tej nieznanej, w praktyce dla większości grze. Ciepła aura sprzyjała zawodnikom, dlatego sporo osób skorzystało z możliwości sprawdzenia się w celowaniu do dołków. Mamy nadzieję, że większość zdecyduje się rywalizować o mistrzostwo szkoły w maju.

sprawdź nowy numer...

LUTOWE WYDANIE CZASOPISMA „FARMER”

JUŻ DOSTĘPNE W NASZEJ BIBLIOTECE!

 

a w nim:

TEMAT NUMERU -  Nawożenie bez falstartu

 

Dowiesz się z niego wszystkiego o nowym obowiązującym programie azotanowym!

 

Pamiętaj, za nieprzestrzeganie jego przepisów grożą rolnikowi sankcje – NIE DAJ SIĘ ZASKOCZYĆ!

ZAPRASZAMY DO CZYTELNI

bibliotekarz poleca...

Jem Lester „Cisza”

W równym stopniu zabawna, co chwytająca za serce, pełna żarliwych uczuć opowieść o ojcach, synach i autyzmie.

 

Ben Jewell opisał przełomowy moment swojego życia. Jego dziesięcioletni syn, Jonah, nigdy nie zaczął mówić. Gdy Ben i Jonah zostają zmuszeni do wprowadzenia się do starszego i zrzędliwego ojca Bena, trzy pokolenia mężczyzn – jeden, który nie umie mówić i dwóch, którzy nie chcą – zostają zamknięte razem w małym domku w północnym Londynie.

Gdy Ben musi zacząć się mierzyć z samotnym ojcostwem, łańcuchem pełnym dobrych chęci pracowników socjalnych i urzędników oraz własnymi demonami, poznaje kilka trudnych domowych prawd0.

Jonah, zażywający wiecznej szczęśliwości w swej niewinności, staje się katalizatorem, dzięki któremu wreszcie dochodzi do przerwania „emocjonalnej ciszy” i rozwikłania plątaniny wątków związanych z tożsamością, historią rodziny i wzajemnymi nieporozumieniami.

Cisza to opowieść o rodzinie, stracie, odkrywaniu siebie i wybaczaniu, która poruszy czytelnika w każdym wieku.

Copyright ZSOiZ w Mońkach

Kontakt:

ZSOiZ w Mońkach

ul. Tysiąclecia 15

19-100 Mońki

tel. 85 716-27-38 - Liceum

tel. 85 716-27-05 - Technikum