Strona główna 

Witamy na stronie

Zespołu Szkół Ogólnokształcących

i Zawodowych w Mońkach

 „Suwalszczyzna – kraina jak z bajki …..”

13 kwietnia 2018r uczniowie Szkół Zawodowych  wybrali się na wycieczkę po Suwalszczyźnie. Już na trasie czekała nas pierwsza atrakcja (czyżby piątek 13???), w postaci kontroli Inspekcji Transportu Drogowego – przebiegła oczywiście pomyślnie i mogliśmy jechać dalej.

 

Pierwszym przystankiem był Stary Folwark i zwiedzanie ciekawej ekspozycji w Muzeum Wigier. Tam również pracownik Wigierskiego Parku Narodowego przybliżył nam wydarzenia sprzed kilkunastu tysięcy lat, które ukształtowały krajobraz Suwalszczyzny.

 

Następnie zwiedziliśmy przepiękny Pokamedulski Klasztor – nazywany Perłą Suwalszczyzny,  leżący na półwyspie jeziora Wigry. Niewątpliwą atrakcją było zejście do podziemnych krypt oraz wspinaczka na wieżę, skąd mogliśmy podziwiać widok na przepiękne jezioro.

Kolejnym etapem wycieczki była wizyta studyjna w trzygwiazdkowym hotelu w Augustowie – Hotelu Warszawa. Oprowadziła nas po nim i przybliżyła jego historię oraz zasady działania i pracę sympatyczna pani z działu marketingu.Wyjazd zakończyliśmy obiadem i spacerem po pięknym Augustowie.

 

Dziękujemy wszystkim za udział i mile spędzony razem czas, Jackowi - za to że jak zwykle stał po drugiej stronie obiektywu i możemy wracać do tych chwil na zdjęciach.

Wycieczkę zorganizowały Patrycja, Dominika i Kasia z klasy II THO w ramach przedmiotu – organizacja pracy w hotelarstwie. Zadanie wykonały celująco!!!

                                                                                                                                        Teresa Mlejnek-Dylewska

 Agnieszka Jakowuk

Paweł Zasłona

15 kwietnia 2018

Aktualności 

Przejdź do galerii wydarzenia

Copyright ZSOiZ w Mońkach

Kontakt:

ZSOiZ w Mońkach

ul. Tysiąclecia 15

19-100 Mońki

tel. 85 716-27-38 - Liceum

tel. 85 716-27-05 - Technikum